Bramy przemysłowe / Bramy szybkobieżne

Bramy przemysłowe / Bramy szybkobieżne

Bramy szybkobieżneBramy szybkobieżne są głównie bramami rolowanymi, choć zdarzają się również szybkobieżne bramy segmentowe.

Zadaniem Bramy szybkobieżnej jest maksymalne skrócenie  czasu pracy bramy (jak najszybsze otwarcie i jak najszybsze jej zamknięcie). Dzięki temu skrócony zostaje czas w jakim pomieszczenie się na przykład wyziębia lub narażone jest na przenikanie kurzu/ pyłu itp. Dzięki bramie szybkobieżnej skraca się również czas załadunku/ rozładunku.

Bramy szybkobieżne są złożonym i specjalistycznym produktem. Prosta pozornie konstrukcja wymaga zaawansowanej automatyki, aby codzienna obsługa bramy była bezpieczna, a sam produkt narażony na duże przeciążenia był trwały.

Standardem są już zabezpieczenia optyczne (fotokomórki, kraty świetlne), czy też tzw system "anticrash", który w pewien sposób naprawia wyrwany z prowadnic płaszcz bramy.

Bramy szybkobieżne mogą być stosowane wewnątrz pomieszczeń (np. oddzielenie części magazynowej od hali sprzedaży w marketach i dyskontach) lub na zewnątrz jako brama dla karetek pogotowia lub pojazdów straży pożarnej.

Producenci

BRAMY PRZEMYSŁOWE

Wróć na stronę główną